Bezpieczeniejsze karty płatnicze

| Technologia
Emue Technologies

Visa pracuje nad nową generacją kart kredytowych, które będą samodzielnie generowały hasła jednorazowe. Karty powstają we współpracy z australijską firmą Emue Technologies. Wiadomo, że będą one wyposażone w procesor, klawiaturę i wyświetlacz. Zasilająca kartę bateria zapewnia trzyletnią pracę.

Po wpisaniu przez użytkownika numer PIN wbudowany w kartę procesor wygeneruje i wyświetli hasło jednorazowe o długości do 8 znaków. Visa PIN Card, bo tak będzie nazywała się nowa karta, ma być "krokiem milowym w ochronie przed defraudacjami". Będzie ona szczególnie przydatna w miejscach, w których dokonuje się transakcji bez pośrednictwa czytników kart, np. podczas zakupów online czy zamawianiu towarów przez telefon. To właśnie możliwość korzystania z kart bez używania czytników spowodowała gwałtowny wzrost przypadków defraudacji. Obecnie wystarczy ukraść kartę by bez przeszkód dokonywać np. zakupów w Internecie. W przypadku Visa PIN Card złodziej będzie musiał znać też numer PIN, by z niej skorzystać.

Nie wiadomo, kiedy nowe karty trafią na rynek. Można przypuszczać, że na ich pojawienie się nie trzeba będzie długo czekać, gdyż projekt pilotażowy testujący karty ma rozpocząć się wkrótce.

Visa karta płatnicza hasło jednorazowe PIN Visa PIN Card