Problemy europejskich sprzedawców komputerów

| Ciekawostki
401K, CC

Pomimo tego, że Windows 10 cieszy się znacznie większym zainteresowaniem niż Windows 7 czy Windows 8 to europejskie sklepy ze sprzętem komputerowym mają spore problemy. Wbrew oczekiwaniom pojawienie się najnowszego OS-u Microsoftu nie pobudziło sprzedaży komputerów. Sytuacja jest tak zła, że niektóre sklepy do zakupionego komputera oferują drugi gratis.
Spadek sprzedaży komputerów to wynik rosnącej popularności smartfonów oraz bezpłatnego udostępniania Windows 10. Sprzedawcy mają magazyny pełne komputerów, na które nie ma zbytu. Sytuację pogarsza fakt, że zbliża się sezon świąteczny, podczas którego tradycyjnie już notuje się największe obroty. Tymczasem z powodu zapełnionych magazynów nie ma gdzie przyjmować nowszego sprzętu.

Europejscy sprzedawcy mają problemy, gdyż jeszcze niedawno dokonywali dużych zakupów. HP i Lenovo oferowały bardzo atrakcyjne zniżki, a sklepy kupowały sprzęt w nadziei, że sprzedadzą go po premierze Windows 10. Sytuacja odbiła się też niekorzystnie na takich producentach jak Asus czy Acer, którzy musieli obniżyć ceny, by były one konkurencyjne.

Całkiem inaczej wygląda natomiast rynek USA. Tam komputery sprzedają się dobrze. Marne to jednak pocieszenie dla azjatyckich producentów, gdyż Amerykanie kupują głównie własne marki - HP, Della czy Apple'a.

Windows 10 sprzedaż komputer