Aktualizacja Windows 7 - zawinili użytkownicy
Prawdopodobnie za problemy, które dotknęły kilkuset użytkowników próbujących zaktualizować system Vista do Windows 7 odpowiedzialni są... sami użytkownicy. Najprawdopodobniej próbowali oni zaktualizować 32-bitową Vistę do 64-bitowego Windows 7. Przeprowadzenie takiej operacji jest niemożliwe.
Użytkownicy napotykają problemy podczas instalowania Windows 7 gdy korzystają z 32-bitowej Windows Visty i próbują ją zaktualizować do 64-bitowej edycji Windows 7 - napisał inżynier Microsoftu o pseudonimie Michael na forum technicznym, na którym użytkownicy poinformowali o problemach.
Microsoft już przed kilkoma miesiącami opublikował informacje, w jaki sposób można dokonywać aktualizacji. Wyraźnie zaznaczono, że niemożliwe jest proste przejście z systemu 32-bitowego na 64-bitowy.
Jeśli chcesz przejść z 32-bitowego Windows Vista na 64-bitowy Windows 7 lub też gdy chcesz zmienić system z Windows XP na Windows 7 musisz dokonać instalacji na czystym dysku twardym - przypomniał Michael.
Osoby, które przez pomyłkę pobrały z serwerów Digital River 64-bitową wersję Windows 7 powinny zgłosić się do firmy po zwrot pieniędzy i kupić 32-bitową wersję. Michael poinformował też, że Microsoft nie zapewnia wsparcia dla użytkowników systemu dopóki nie dotrą oni w procesie instalacyjnym do pierwszego ekranu powitalnego. O pomoc w rozwiązaniu wszelkich problemów, które wystąpią wcześniej, należy zwracać się do sprzedawcy oprogramowania, czyli w tym przypadku do Digital River.
Komentarze (9)
czesiu, 27 października 2009, 15:12
Rozumiem, że to jest żart primaaprilisowy... tyle co do prostoty instalacji Windowsa, chyba raczej kolejny krok w tył Microsoftu.
Już śpieszę z tłumaczeniem: Wcześniejsze wersje Windowsów sprawdzały przed rozpoczęciem instalacji, czy daną wersję "można" zaktualizować. Sprawdzenie wersji językowej Windowsa nie stanowi problemu, więc czemu problem stanowi sprawdzenie ilu bitowa wersja jest aktualizowana?
Ciekawe czy windows 8, czy jak go tam nazwą też będzie jeszcze posiadał 32 bitową wersję, szczególnie że wtedy 4gb pamięci RAM to będzie mieć sama karta graficzna...
kwiateusz, 27 października 2009, 18:02
Win 7 sprawdza ilosc bitow systemu z ktorego chcesz upgradowac sprawdzalem na lapie i tamtejszej viscie business 32 bit probujac instalować win 7 x64, wyskoczyl komunikat ze nie zgadzaja sie wersje i prosze zainstalowac na czysto
A win 8 bedzie w odmianach bodajże x64 i x128 bo ktos tam naciskał na opracowanie systemu 128bit (Intel?)
scanner, 27 października 2009, 18:48
x32 jest już na wylocie - a x128 już jest projektowane w Microsofcie - chyba nawet Kopalnia pisała o blogu jednego z pracowników (facebook?), który pisał gdzie i czym się zajmuje.
Kwiateuszu, tyś to ten kwiateusz, którego znam z php.pl ?
Mariusz Błoński, 27 października 2009, 20:14
thibris, 28 października 2009, 10:06
@czesiu
Nigdzie nie jest napisane że Windows nie sprawdza sobie wersji przed upgrade`m. Wnioskuję tylko, że problem jest w tym, że część użytkowników dostała nie tą wersję co powinna. Problem jest sprzedawcy, bądź użytkownika, ale nie MS. Pomyłka przy czytaniu tekstu z Twojej strony, czy celowo plujesz na MS bez powodu ?
kwiateusz, 28 października 2009, 19:20
Kwiateusz jest tylko jeden, jedyny i niepowtarzalny widze spotkalismy sie na kolejnym portalu
czesiu, 30 października 2009, 18:40
Sugerowałem się artykułem, że użytkownicy mają znowu problem z nie kończoncymi się restartami przy instalacji Windows7 (bodajże na computer world). Dlatego miałem takie a nie inne zdanie. Poza tym jeżeli płytkę wsadzisz w Windowsie płytka sprawdzi, czy "stary Windows" może zostać zaktualizowany, ale co z osobami, które rozpoczynają instalację startując płytę z poziomu BIOS-u i instalując na starym folderze Windowsa...
thibris, 31 października 2009, 10:17
Wtedy to nie nazywa się upgrade, a czysta instalacja Nie koniecznie jest czysta, ale to już sprawa użytkownika który lubi sobie zaśmiecać dysk.
czesiu, 31 października 2009, 11:58
To była jedyna (teoretyczna) możliwość, która przychodziła mi do głowy na zainstalowanie 64 bitów na systemie 32. Tyle, że problem się rozwiązał - okazało się, że digitalriver miał jakąś zmodyfikowaną wersję W7...
To zależy, jak taką instalację traktuje instalator Windowsa... (a ja tego nie wiem)