Microsoft kusi ceną

| Technologia
Microsoft

Przez pewien czas od premiery Windows 8 będzie sprzedawany w bardzo atrakcyjnej cenie. Posiadacze systemów Windows XP, Windows Vista i Windows 7 będą mogli zaktualizować je do Windows 8 Pro za 39,99 USD. Tyle będzie kosztowała kopia pobrana przez internet. Po jej zakupie będą mogli też zamówić zapasowy DVD z systemem. Zapłacą za to 15 USD plus koszty przesyłki. Możliwe będzie też kupno w sklepach komputerowych pudełkowej wersji systemu. Wyceniono ją na 69,99 dolarów.

Promocyjne ceny będą obowiązywały od dnia premiery Windows 8 do 1 stycznia 2013 roku. Wersja Pro to bardziej rozbudowana z dwóch głównych edycji Windows 8. Jej posiadacz będzie mógł skorzystać z BitLockera, Hyper-V i możliwości dołączania do domen. Ponadto osoby korzystające z promocji otrzymają też bezpłatne Media Center. W Windows 8 moduł ten został odłączony od systemu i trzeba za niego dodatkowo płacić.

Promocyjna cena systemu jest zaskakująco niska. Gdy debiutował Windows 7 Microsoft również zorganizował promocję na aktualizacje do wersji Home Premium i Professional. Za pierwszą z nich trzeba było zapłacić 45 dolarów, a za drugą 99 USD.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pełnej standardowej aktualizacji do Windows 8 będą mogli dokonać tylko posiadacze Windows 7. Zachowają oni wszystkie ustawienia, dane i aplikacji. Osoby aktualizujące z Windows Vista zachowają ustawienia i dane, natomiast aktualizacja z Windows XP oznacza utratę ustawień i aplikacji. Użytkownik zachowa tylko dane.

Windows 8 Pro promocja cena Microsoft