Windows Phone 7 nie dla tabletów

| Technologia
Microsoft

Podczas wczorajszej premiery Windows Phone 7 w mediach ponownie pojawiły się spekulacje o możliwej premierze microsoftowego tabletu, który tym razem miałby zostać wyposażony w nowy system giganta z Redmond. Gred Sullivan, jeden z menedżerów produktu w Microsofcie, natychmiast je zdementował.

Stwierdził on, że Windows Phone 7 został zaprojektowany do pracy z urządzeniami o niewielkich wyświetlaczach i obecnie koncern nie planuje przygotowanie wersji dla tabletów. Tego typu urządzenia zadebiutują, ale z odpowiednio zaadaptowanym do ich potrzeb systemem Windows 7. Sullivan tłumaczył, że w sposobie użytkowania i pod względem wymagań klientów tablety bardziej przypominają pecety niż smartfony, dlatego też jego firma pracuje nad energooszczędną wersją Windows 7 dla takich urządzeń. Kolejnymi przyczynami, dla których do tabletów bardziej pasuje Windows 7 niż Phone 7 są jego znacznie większe możliwości obsługi połączeń sieciowych i urządzeń drukujących oraz większa baza sterowników do różnych urządzeń.

Produkcję tabletów z Windows 7 zapowiadają Dell i HP. Z kolei przedstawiciele Samsunga byli zainteresowani instalowaniem Windows Phone 7 na tabletach, jednak usłyszeli z Redmond, że Microsoft nie przewiduje takiej możliwości.

Koncern Ballmera pokazał też system Windows Compact Embedded 7 dla urządzeń wbudowanych, w tym dla tabletów. System jeszcze w bieżącym kwartale wejdzie w fazę RTM (release to manufacturing).

Windows Phone 7 tablet Windows 7 Windows Compact Embedded 7