Uniwersytecki kurs z 'Marnowania czasu w Internecie'

| Ciekawostki
photosteve101, CC (http://www.planetofsuccess.com/blog/)

Wydział Anglistyki Uniwersytetu Pensylwanii zaprasza studentów na kurs pt. "Marnowanie czasu w Internecie". Początek wiosną przyszłego roku. Prowadzącym ma być prof. Kenneth Goldsmith, znany m.in. z zeszłorocznej próby wydrukowania całej Sieci. Powstałą w ten sposób wystawę poeta dedykował internetowemu aktywiście Aaronowi Swartzowi, który popełnił w styczniu 2013 r. samobójstwo.

Z opisu kursu wynika, że studenci będą musieli wpatrywać się przez 3 godziny w ekran, kontaktując się wyłącznie za pośrednictwem pokojów rozmów, botów i mediów społecznościowych. Jedynymi materiałami mają być laptopy i łącza WiFi.

Punktem wyjścia dla wykładów są dywagacje dotyczące kwestii, czy można zrekonstruować swoją biografię wyłącznie w oparciu o działalność na Facebooku, napisać dobrą powieść, przeglądając wpisy z Twittera czy wreszcie uznać Internet za najwspanialszy poemat, jaki kiedykolwiek napisano.

Zapoznając się z długą historią tracenia czasu, uczestnicy projektu będą czytać krytyczne teksty m.in. Betty Friedan czy Henriego Lefebvre'a. Rozpraszanie się, wielozadaniowość i bezcelowe przeglądanie zasobów obowiązkowe!

Wydział Anglistyki Uniwersytet Pensylwanii marnowanie czasu Internet Sieć Kenneth Goldsmith