Dżinsy zaprojektowane z dziką pasją

| Ciekawostki
Zoo Jeans

Zoo Jeans to dżinsy "zaprojektowane" przez zwierzęta z japońskich ogrodów zoologicznych. Ostatnio lwy wydrapały/wydarły dziury i nitki w materiale na 10 par spodni.

Pierwsze pary oryginalnych dżinsów powstały 2 lata temu, gdy z inicjatywy organizacji non-profit Mineko Club oraz Kamine Zoo w Hitachi lwom, tygrysom i niedźwiedziom dano do zabawy owinięte w dżins ulubione zabawki: stare opony i piłki. Później przekazano go producentom odzieży, którzy upewnili się, że rozdarcia i inne elementy dizajnu znajdą się tam, gdzie trzeba.

Ponieważ mimo wysokiej ceny damskie i męskie modele Zoo Jeans cieszyły się na Yahoo Auctions dużą popularnością (dochód ze sprzedaży przekazano Kamine Zoo i WWF-owi), Japończycy przymierzają się do online'owej aukcji kolejnych 10 par. Tym razem projektantami mają być wyłącznie lwy: 19-letni samiec Curtis i 16-letnia samica O'Neal z Yagiyama Zoological Park w Sendai.

Dwudziestego piątego czerwca materiał trafił na wybieg kotów (także jako pokrowiec na ulubionych zabawkach, tym razem kłodach drewna). Następnie topowi producenci dżinsów, firmy Momotaro i Japan Blue, mieli z niego stworzyć 10 par spodni.

Sprzedaż tegorocznej edycji zacznie się 1 sierpnia. Cena wywoławcza to 98 tys. jenów (ok. 957,5 dol.) netto. Dochód zostanie przekazany parkowi z Sendai.

W ramach projektu rewitalizacji regionu Tōhoku sklep Loft z Sendai oddaje jedno ze swoich pięter do dyspozycji miejscowych studentów, którzy mogą tu promować nowe towary i usługi. W tym roku zaprezentowano właśnie Zoo Jeans, inicjatywę Tohoku Gakuin University, która tym razem ma się przysłużyć wspomnianemu wcześniej Yagiyama Zoological Park.

 Niżej znajduje się relacja z przygotowania dżinsów w 2014 r.

 

Zoo Jeans dżinsy spodnie Kamine Zoo Yagiyama Zoological Park