Sprawdzając, czy i w jakim stopniu mózg potrafi zinterpretować sygnały docierające z nietypowych lokalizacji, zespół z Tufts University usuwał kijankom żaby szponiastej oczy i wszczepiał je na ogonie lub tułowiu.
Niektóre owadożerne rośliny wabią ofiary za pomocą fluorescencyjnych elementów, np. jarzących się na niebiesko "lamówek"
W przyszłym miesiącu podczas salonu samochodowego w Genewie PSA Peugeot Citroen zaprezentuje hybrydowo-powietrzny system napędu samochodowego
W byłej kopalni złota w Południowej Dakocie zakończono prace nad najbardziej czułym wykrywaczem ciemnej materii
Błonkówka Trichothurgus bolithophilus nie jest wybrednym lokatorem - zamieszkuje sieć tuneli drążonych w wysuszonym końskim łajnie.
Scarabaeus lamarcki toczą czasem 50-krotnie cięższe od siebie kulki z gnoju po parzącym jak patelnia pustynnym podłożu. Na szczęście dysponują przenośnym klimatyzatorem - pryzmą łajna
Zwykle żaby mają 4 palce w przednich kończynach. Jednym z wyjątków od tej reguły jest Babina subaspera. Z niby-kciuka płaza wysuwa się kolec, wykorzystywany przez samce do walk.
Nad jeziorem Ziuratkul na Uralu odkryto geoglif w kształcie najprawdopodobniej łosia (Alces alces). Najbardziej oddalone punkty postaci (NW-SE) dzieli aż 275 m.
Bombay Sapphire będzie można kupić w opakowaniu, które po poniesieniu zaczyna świecić. Prąd przepływający przez elektroluminescencyjny tusz rozświetla kolejne partie rysunku.
« poprzednia strona następna strona » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 …