Windowsowe gry na komputerach Apple\'a

| Technologia

Firma TransGaming poinformowała o stworzeniu programu Cider, który pozwoli autorom gier dla systemu Windows na łatwe przygotowanie ich do uruchomienia na komputerach Apple\'a. Biorąc pod uwagę fakt, że na komputery Macintosh nie ma zbyt wielu gier, nowy program może spowodować, że więcej osób wybierze właśnie system Apple\'a.

Cider umożliwia przygotowanie windowsowych gier do współpracy z tego typu sprzętem bez konieczności wprowadzania zmian w kodzie. Program TransGaming odpowiedzialny jest za załadowanie gry do pamięci komputera Mac z procesorem Intela i umożliwienie jego uruchomienia.

Przedsiębiorstwo nie zdradziło, czy cały proces nie odbywa się przypadkiem kosztem wydajności. Jego przedstawiciele podkreślają jednak, że dzięki Ciderowi ta sama gra może pracować na różnych platformach. Narzędzie jest ponoć na tyle efektywne, że na rynku będą mogły jednocześnie debiutować wersje tych samych gier dla pecetów i komputerów Apple\'a.

TransGaming oferuje też program Cedega. Spełnia on zadania podobne do Cidera, ale przeznaczony jest dla użytkownika końcowego, a nie dla autora gry. Jak donosi serwis X-bit laboratories, nie jest jasne na ile Cedega jest popularna i czy jej stosowanie wpływa na wydajność systemu.

Należy jednak pamiętać, że obecnie oferowane przez Apple\'a komputery które korzystają z procesorów Intela wykorzystują wbudowane rdzenie graficzne lub karty z kością Radeon X1600, więc taka konfiguracja sprzętowa może okazać się zbyt słaba dla najbardziej wymagających gier.

gry Windows Apple