Pierwsza sklonowana kotka urodziła młode

| Nauki przyrodnicze

Pierwsza sklonowana kotka właśnie została mamą trzech pięknych maluchów. Udało się to bez uciekania do sztucznego zapłodnienia.

Copy Cat (dosłownie Kot Kopia) został sklonowany przez naukowców z Texas A&M University w 2001 roku. Kotka i kocięta czują się dobrze — opowiada Duane Kraemer, profesor weterynarii z A&M, który pomagał przy klonowaniu i od urodzenia zajmuje się zdrowiem zwierzęcia. Są słodkie. Pomyśleliśmy, że ludzie powinni się dowiedzieć o tych urodzinach. Mamy nadzieję, że nie wywoła to takiego poruszenia, jak narodziny kotki Copy Cat (CC).

CC skupiła na sobie uwagę całego świata. Teksańskie A&M sklonowało więcej gatunków niż jakakolwiek inna instytucja na świecie, włącznie z końmi, jeleniami, kozami czy świniami.

Ojcem kociąt CC jest naturalnie urodzony Smokey. Dwa maluchy odziedziczyły kolor sierści po mamie, trzecie ma szare futro po tacie.

Copy Cat nie jest pierwszym kocim klonem, który wydał na świat potomstwo — donosi Kraemer. Udało się to także dwóm kotkom z Nowego Orleanu.

klonowanie kotka Copy Cat CC Texas A&M University Duane Kraemer Smokey