Szczotka do nauki czesania

| Ciekawostki
Johan Larsson, CC

W zaprezentowaną na targach CES 2017 inteligentną szczotkę Hair Coach L'Oréala wbudowano mikrofon, szereg czujników, a także żyroskop i  przyspieszeniomierz. Gdy szczotkuje się za mocno, urządzenie zaczyna wibrować. Stworzono je, by uczyć ludzi lepiej czesać włosy.

Szczotka ma kosztować poniżej 200 dolarów. Mikrofon, żyroskop i przyspieszeniomierz pozwalają odtworzyć wzorce czesania i zliczyć pociągnięcia szczotką, a czujniki wskazują, czy czesze się suche, czy mokre włosy. Później Hair Coach przesyła dane do aplikacji. Wykorzystuje do tego łącze Wi-Fi lub Bluetooth.

Za pomocą oprogramowania można monitorować stan włosów i skutki codziennych zabiegów. Biorąc pod uwagę rodzaj włosów i ich ogólną jakość, Hair Coach daje rady, jak o nie najlepiej zadbać.

Hair Coach powstawał w ciągu ostatnich 18 miesięcy i stanowi wynik współpracy marki Kérastase i firmy technologicznej Withings. Szczotkę zasilają wymienne baterie (nie ma portu do ładowania). Jak podkreśla Guive Balooch, wiceprezes inkubatora technologicznego koncernu, szczotka nie jest całkowicie wodoodporna i po debiucie rynkowym będzie sprzedawana jako produkt luksusowy. Będzie ją można kupić w salonach Kérastase i w Internecie.

 

szczotka Hair Coach L'Oréal włosy czesanie