Bezprzewodowe gigabity

7 maja 2009, 10:58

Grupa o nazwie WiGig Alliance skupia takich gigantów jak Intel, Microsoft, Nokia czy Panasonic. Chce ona do końca bieżącego roku opracować specyfikację dla technologii krótkodystansowej bezprzewodowej łączności, w której prędkość transferu danych będzie liczona w gigabitach na sekundę.



Fujitsu rezygnuje z układów scalonych

30 lipca 2012, 06:22

Gazeta Asahi Shimbun twierdzi, że Fujitsu ma zamiar sprzedać TSMC swoją fabrykę układów scalonych w Kuwana. Produkowane są w niej układy LSI dla urządzeń domowych.


Facebook ujawnia, komu udostępniał dane użytkowników

2 lipca 2018, 12:11

Z 747-stronicowej dokumentacji przesłanej przez Facebooka do Kongresu USA dowiadujemy się, że dostęp do danych zbieranych przez serwis społecznościowy miały w przeszłości 52 firmy


Dwa terabajty na karcie pamięci

15 czerwca 2009, 09:58

W niedalekiej przyszłości w sklepach mogą pojawić się karty pamięci o pojemności do 2 terabajtów. Będzie to możliwe dzięki nowej specyfikacji SDXC.


Apple uniezależnia się od Samsunga

7 września 2012, 12:21

Korea Economic Daily, powołując się na anonimowe źródło twierdzi, że Apple usunęło Samsunga z listy dostawców układów pamięci dla iPhone’a 5. Zdaniem koreańskiej gazety przynajmniej początkowo Apple będzie zamawiało układy DRAM i NAND w Toshibie, Elpida Memory i SK Hynix.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk