Chiny będą miały własne układy 3D NAND
Chińska Yangtze River Storage Technology oznajmiła, że pracuje nad własną technologią pamięci 3D NAND. Przedsiębiorstwo nie poinformowało, kiedy rozpocznie produkcję nowych kości. Tymczasem już od pewnego czasu pojawiają się pogłoski, jakoby Państwo Środka miało pod koniec 2017 roku rozpocząć produkcję kości 3D NAND rozwijanych w oparciu o rodzime technologie.
Simon Yang, dyrektor wykonawczy Yangtze River Storage i Wuhan Xinxin Semiconductor Manufacturing poinformował, że pierwsza z tych firm pracuje nad 32-warstwowymi układami oraz że w roku 2019 zmniejszy ona dystans technologiczny, jaki dzieli ją od światowych liderów. Do roku 2020 firma chce być jednym ze światowych liderów technologicznych na rynku układów pamięci.
Niedawno przedsiębiorstwo rozpoczęło budowę nowej fabryki w Wuhan. Znajdą się w niej trzy linie produkcyjne, a do 2020 roku ich wydajność ma wynieść 300 tysięcy 12-calowych plastrów krzemowych miesięcznie.
Komentarze (1)
smoczeq, 19 stycznia 2017, 13:11
Wygląda na to, że te nowe technologie (np. http://kopalniawiedzy.pl/DVD-Blu-ray-limit-dyfrakcyjny-azobenzen,25752, ale też RRAM, STT-MRAM, czy PCM) jakoś nie za bardzo dają się skomercjalizować.
Czyli argument za tym, że nowe technologie pamięci nie są wprowadzane bo władowano kiedyś kupę kasy w linie produkcyjne pamięci flash i trzeba to dalej ciągnąć też jakoś nijak ma się do rzeczywistości.
Dalej rządzi (i będzie) rządzić flash.