AMD drastycznie obniża ceny

| Technologia

Wojna cenowa pomiędzy AMD a Intelem rozgorzała pełną mocą. AMD ogłosiło właśnie olbrzymie obniżki cen swojego okrętu flagowego – procesora Athlon 64 X2. Najbardziej wydajny przedstawiciel tej rodziny, układ Athlon 64 X2 6000+ kosztuje obecnie w USA 241 dolarów, tak więc jego cena została obniżona o 48% i jest on niewiele droższy od średniej klasy procesorów Intela.

Decyzja o obniżkach świadczy o zażartej walce, jaką na rynku toczą dwaj najwięksi producenci procesorów. Trzeba pamiętać, że AMD właśnie poinformowało, że zyski w ubiegłym kwartale były znacznie niższe niż zakładano. Koncern zapowiedział znaczną redukcję tegorocznych wydatków.

Wojna cenowa pomiędzy AMD a Intelem rozpoczęła się przed rokiem. Wówczas to Intel obniżył ceny swoich procesorów chcąc przygotować magazyny na premierę architektury Core. AMD od tamtej pory nie jest w stanie odpowiedzieć równie dobrą mikroarchitekturą (w bieżącym roku mają ukazać się procesory AMD zdolne konkurować z Core), zaczęło więc mocno obniżać ceny swoich układów.

AMD Intel wojna cenowa Athlon 64 X2 6000+