Amazon prezentuje nowe tablety

| Technologia
Amazon

Amazon to drugi, po Microsofcie, producent tabletów, który w bieżącym tygodniu zaprezentował nowe urządzenia. Amerykański koncern oferuje dwa nowe tablety Kindle Fire HDX. Oba urządzenia korzystają z czterordzeniowego procesora Snapdragon 800 taktowanego 2,2-gigahercowym zegarem i 2 gigabajtów pamięci RAM. Za obsługę grafiki odpowiada procesor Adreno 330. Amazon proponuje dwa modele Fire HDX. Ten o 7-calowym ekranie wyświetla obraz o rozdzielczości 1920x1200. Drugi z tabletów wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 2560x1600. Użytkownik Kindle Fire HDX będzie mógł wybrać urządzenie z systemem pamięci masowej o pojemności 16, 32 lub 64 gigabajtów.

Amazon twierdzi, że na pojedynczym ładowaniu baterii tablety mogą pracować przez 11 godzin. Jeśli będą wykorzystywane wyłącznie do czytania książek elektronicznych czas pracy na bateriach wyniesie 17 godzin.

Model o przekątnej 8,9 cala został wyposażony w umieszczoną z tyłu dodatkową kamerę wideo pracującą w rozdzielczość Full HD (1080p), a oba urządzenia można zamówić z opcjonalnym łączem LTE. Ponadto, podobnie jak model 7-calowy, korzysta z kamery z przodu. Oba tablety używają systemu Fire OS 3.0, który bazuje na Androidzie 4.2.

Najbardziej interesującą funkcją nowych tabletów jest jednak przycisk "Mayday". Jeśli użytkownik chce dowiedzieć się czegoś na temat obsługi tabletu, wystarczy, że naciśnie przycisk, a w ciągu 15 sekund zostanie połączony z pracownikiem obsługi technicznej, który rozwiąże jego problem.

Cena Kindle Fire HDX 7'' zaczyna się od 229 USD, a za urządzenie o przekątnej 8,9'' będziemy musieli zapłacić co najmniej 379 dolarów. Moduł LTE zwiększy cenę o kolejne 100 dolarów, a każde zwiększenie pamięci masowej to dodatkowa kwota 40 USD w przypadku modelu 7-calowego i 50 dolarów dla modelu 8,9-calowego.

Amazon jednocześnie odświeżył pierwszą wersję tabletu Kindle Fire HD. Urządzenie zostało nieco zmniejszone, jednak nadal wyświetla obraz 1280x800 na 7-calowym ekranie, korzysta z 1,5-gigahercowego dwurdzeniowego procesora, głośników stereo i łączności Wi-Fi. Trzeba zań zapłacić 139 dolarów.

Amazon Kindle Fire HDX tablet