Amazon będzie sam dostarczał przesyłki?

| Technologia
shadowstorm

Amazon chce przejąć całkowitą kontrolę nad francuską firmą kurierską Colis Privé. Obecnie do amerykańskiego giganta należy 25% udziałów w przedsiębiorstwie. Przejmując całość koncern mógłby lepiej kontrolować swoje procedury logistyczne. Niewykluczone, że firma zdecydowałaby sie na samodzielne dostarczanie przesyłek klientom.

Amazon to dla firm kurierskich wielki partner, którego nie można lekceważyć. Koncern Bezosa ma wysokie wymagania i nie zawsze jest zadowolony z tego, jak pracują UPS czy FedEx, którym zdarzają się opóźnienia w dostarczaniu przesyłek. Wymagania Amazona rosną, gdyż koncern chce dostarczać klientom usługi coraz wyższej jakości i - na przykład - aktywnie zachęca do korzystania z oferty Amazon Prime, w ramach której oferuje dostawę w ciągu 48 godzin. Niewątpliwie posiadanie własnej firmy kurierskiej pozwoliłoby na lepsze dostosowanie jej pracy do wymogów handlu w internecie. Niewykluczone też, że Amazon mógłby zaoszczędzić na przesyłkach. W samym tylko czwartym kwartale ubiegłego roku koncern zapłacił firmom kurierskim 3,2 miliarda USD.

Już obecnie wiadomo, że jeśli Amazon przejmie Colis Privé, to jej oferta będzie dostępna także dla firm trzecich. Niewykluczone nawet, że Amazon stworzy specjalny system umożliwiający innym łatwe korzystanie z usług Colis Privé. Warto tutaj przypomnieć, że np. chmura Amazon Web Services jest dostępna dla każdego, nawet dla konkurencji.

Amazon nie potwierdził oficjalnie zamiaru wykorzystywania własnej firmy kurierskiej do obsługi klientów.

Amazon przesyłka firma kurierska Colis Prive