Pracownicy pilnie poszukiwani

| Technologia
shadowstorm

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy, że Amazon szuka na czas świąt 50 000 pracowników sezonowych. Teraz koncern ogłosił, że poszukuje 7000 pracowników. Większość z nich otrzyma umowę o pracę, natomiast pozostałym zostanie zaoferowany model mieszany łączący część etatu, pełen etat i pracę sezonową.

Amazon tak bardzo potrzebuje pracowników, że 5000 osób, które zostaną zatrudnione na stałe w centrach dystrybucyjnych, otrzyma pensję o 30% wyższą niż średnia pensja sprzedawcy w sklepie detalicznym. Ponadto pracownicy dostaną akcje firmy (w ciągu ostatnich pięciu lat średnia wartość akcji przyznana pracownikowi przez Amazona wyniosła 9% jego pensji). To jednak nie wszystkie przywileje. Ci pracownicy, którzy zdecydują się na ukończenie college'u będą mogli liczyć na to, że Amazon pokryje aż 95% kosztów nauki, niezależnie od tego, czy zdobywane wykształcenie będzie miało coś wspólnego z pracą w firmie.

Kolejnych 2000 pracowników zostanie zatrudnionych w centrum obsługi klienta. Oni będą pracowali we wspomnianym już modelu mieszanym.

Dzięki obecnej rekrutacji Amazon chce aż o 25% zwiększyć liczbę osób pracujących w centrach dystrybucyjnych. To konieczność, gdyż coraz więcej amerykańskich klientów firmy wybiera opcję dostawy towaru w ciągu jednego dnia, a firma chce zaoferować dostawę niektórych produktów jeszcze w dniu ich zamówienia.

Pod koniec 2012 roku Amazon zatrudniał - na pełny i część etatu - około 88 400 osób. Jeszcze pięć lat wcześniej w firmie pracowało 17 000 osób.

Amazon rekrutacja centrum dystrybucyjne pracownik