Zapraszamy na Anatomię głupoty według Richarda Hammonda

| Ciekawostki
National Geographic Channel

KopalniaWiedzy.pl i National Geographic Channel zapraszają na nowy cykl Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, którego premierowy odcinek zostanie wyemitowany w poniedziałek, 7 kwietnia, o godz. 22:00, National Geographic Channel przeprowadzi analizę wybranych internetowych filmików, pokazujących najbardziej spektakularne przykłady wybitnie szalonych przedsięwzięć. Gospodarzem cyklu będzie znany brytyjski prezenter Richard Hammond.

Widzowie, w 14 odcinkach serii, z wypiekami na twarzy, będą mogli śledzić brawurowe wyczyny najbardziej niefortunnych naukowych eksperymentatorów. Dzięki programowi dowiemy się  m.in., jak przyspieszenie i kąt nachylenia warunkują w trakcie skoku skuteczny obrót szalejącego na BMX-sie rowerzysty, jak prawo Hooke’a wpływa na drążek pogo. W ubiegłym roku internetowy filmik, w którym pewien mężczyzna próbował wbić się w zamrożony basen zebrał na You Tubie ponad 2 miliony odsłon. Bohater filmu nie był w stanie skruszyć pokrywy lodowej, a cykl Anatomia głupoty według Richarda Hammonda wyjaśni, dlaczego próba zakończyła się niepowodzeniem.

W każdym odcinku serii Anatomia głupoty według Richarda Hammonda przeanalizujemy najciekawsze, zadziwiające, niebywałe nagrania, które pokazują, dlaczego człowiek, wybierając rolę królika doświadczalnego, nie potrafi z powodzeniem ukończyć zadania. Jedno jest pewne: nieznajomość nauki może nieść ze sobą bolesne skutki!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie KopalniWiedzy i National Geographic Channel.

Anatomia głupoty National Geographic Channel