Microsoft wsparł akcję wymierzoną w hodowlę niedźwiedzi dla żółci

| Ciekawostki
Exploring Moon Bears

Microsoft wsparł kampanię niedochodowej organizacji Animals Asia, która ma położyć kres farmom niedźwiedzi tybetańskich (hoduje się je dla żółci). W tym celu stworzono specjalną interaktywną witrynę "Exploring Moon Bears".

Animals Asia chce doprowadzić do zakończenia barbarzyńskiego handlu niedźwiedzią żółcią, przez który ponad 10 tys. zwierząt - głównie niedźwiedzi tybetańskich, ale i malajskich oraz brunatnych - znajduje się na farmach w Chinach. W Wietnamie w takich przybytkach przetrzymuje się ok. 2400 osobników.

Pomagając w stworzeniu strony, która ma posłużyć przede wszystkim uczniom, Microsoft udostępnił swoje zasoby. Witryna jest dostępna w 2 wersjach językowych: chińskiej i angielskiej. Wyposażono ją w dodatki dla IE11, ale działa pod wszystkimi przeglądarkami.

W "Exploring Moon Bears" wyodrębniono 3 części, które wyglądają jak książeczki. Jedna dotyczy niedźwiedzia o imieniu Jasper i jego przyjaciół. Druga opowiada o smutnej przeszłości tych zwierząt i żywocie pędzonym na farmie żółci. Trzecią poświęcono działalności Animals Asia.

Animals Asia Microsoft farma niedźwiedzie żółć kres uczniowie