Betlejemska aplikacja rezerwacyjna

| Ciekawostki
krystianwin, CC (Pixabay)

Tłumy w Betlejem są tak duże, że by zachować płynność ruchu w Bazylice Narodzenia Pańskiego, w przyszłym roku władze chcą wprowadzić zaawansowaną aplikację rezerwacyjną.

Na początku aplikacja ma być dostępna po angielsku. Prace nad nią nadal trwają. Nie wiadomo, czy będą z niej korzystać tylko zorganizowane grupy turystów, czy wszyscy.

Kościoły, które sprawują opiekę nad bazyliką (greckoprawosławny, ormiański i katolicki), zgadzają się, że aplikacja jest potrzebna.

Istnieją pory, w których odprawiamy specjalne modły czy [...] msze, a czasem wszyscy się modlimy - opowiada pop Issa Thaljieh. Poza tym zwykle panuje tu duży tłok. Z aplikacją każdy będzie znał czas wejścia i będzie wiedział, jakie grupy są aktualnie w środku, więc wszystko będzie lepiej zorganizowane.

Ali Abu Srour, palestyński wiceminister turystyki, dodaje, że dzięki aplikacji będzie się można dowiedzieć różnych rzeczy o bazylice.

Betlejem przeżywa w 2018 r. turystyczny boom. Elias Al-Arja, szef Palestyńskiego Stowarzyszenia Hoteli, opowiada, że tegoroczne obłożenie hoteli sięga 72-74%, a pod koniec grudnia jeszcze wzrośnie.

Betlejem Bazylika Narodzenia Pańskiego aplikacja rezerwacyjna