Bing po raz pierwszy na plusie

| Technologia
Microsoft

Amy Hood, dyrektor ds. finansowych Microsoftu, poinformowała, że wyszukiwarka Bing w końcu zaczęła przynosić zyski. W zakończonym właśnie I kwartale roku podatkowego 2016 Microsoft zanotował przychód rzędu 20,4 miliarda USA (to o 12% mniej niż w analogicznym kwartale roku ubiegłego), z czego ponad miliard dolarów zapewnił Bing.

Bing zadebiutował w 2011 roku i przez cztery lata wyszukiwarka przynosiła straty. Wielu ekspertów zastanawiało się, po co Microsoft dokłada do wyszukiwarki. Okazuje się jednak, że była to skuteczna strategia. Przychody Microsoftu z wyszukiwania zwiększyły się o 29%.

Znaczna część wyszukiwań za pomocą Binga odbywa się bez wizyty na witrynie wyszukiwarki. Około 51% wyszukiwań na portalu Yahoo! korzysta z silnika Binga, z wyszukiwarki tej korzysta też wirtualny asystent Apple'a - Siri.

Bing powoli zdobywa rynek w USA. Po raz pierwszy granicę 20% udziałów wyszukiwarka przekroczyła w marcu bieżącego roku. Obecnie należy do niej 20,7% amerykańskiego rynku. To wciąż znacznie mniej niż Google (63,9%), jednak Bing jest obecnie drugą co do wielkości wyszukiwarką w USA.

Bing wyszukiwarka Microsoft