Narodziny przed CERN-em

| Ciekawostki
cometstarmoon, CC

Dwudziestego szóstego sierpnia o 17.10 przed budynkiem Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (fr. Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire, CERN) urodził się chłopiec - Lorenzo.

Jego rodzice jechali do szpitala, a gdy zorientowali się, że fachowa pomoc przyda się wcześniej, zajechali przed wejście B CERN-u.

Jak wynika z relacji zamieszczonej w biuletynie ośrodka, pierwszej pomocy udzielili strażacy. Później pałeczkę przejęli lekarze, którzy upewnili się, że matka i dziecko mają się dobrze. Następnie ambulans CERN-u przewiózł powiększoną rodzinę do Hôpital de la Tour.

W czasie mojej 20-letniej pracy w CERN-ie widziałam różne rzeczy, ale czegoś takiego jeszcze nie. [...] Ostatni podobny przypadek wydarzył się tu 40 lat temu - podkreśla Véronique Fassnacht, szefowa służb medycznych Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych.

Wszystko przebiegło bardzo szybko, ale i [...] gładko. Brygada przeciwogniowa CERN-u zjawiała się tuż po narodzinach. Strażacy założyli zacisk na pępowinę. Wszyscy [...] byli bardzo pomocni i profesjonalni - opowiada ojciec malucha Mario di Castro, na co dzień pracownik jednego z działów laboratorium.

CERN chłopiec narodziny Lorenzo Mario di Castro