Rozpoczynają się targi Computex 2007

| Technologia

W Taipei rozpoczynają się targi Computex – jedna z najważniejszych międzynarodowych imprez w świecie IT. Potrwają one do 9 czerwca.

Na potrzeby imprezy zarezerwowano tereny wystawowe o powierzchni niemal 59 000 metrów kwadratowych. Pojawi się na nich niemal 3000 stoisk, w których zaprezentują się zarówno największe światowe koncerny, jak i małe, lokalne firmy. Zobaczymy na nich miejscowych gigantów, takich jak Gigabyte, VIA, Asus czy Foxconn. Nie zabraknie też Intela czy AMD.

Odwiedzający zobaczą najnowsze osiągnięcia techniczne w takich dziedzinach jak komunikacja, nośniki danych, systemy komputerowe, karty rozszerzeń, urządzenia optoelektroniczne, systemy audio i wideo, oprogramowanie, elektronika samochodowa, bezpieczeństwo, systemy wbudowane, karty pamięci i wiele innych.

Targi potrwają pięć dni, z czego cztery pierwsze będą otwarte jedynie dla wystawców, kupców i prasy. Dopiero piątego dnia na teren imprezy będzie mógł wejść każdy chętny i obejrzeć ofertę 1333 firm z Tajwanu i zagranicy.

Targi Computex rozpoczynają się po raz 27. W ubiegłym roku wzięło w nich udział 1326 wystawców i zawarto podczas nich umowy wartości 12,7 miliarda dolarów. W bieżącym roku organizatorzy przewidują, że wartość umów sięgnie 15 miliardów USD.

Computex 2007 Taipei targi