GM zapowiada samochód elektryczny dla mas

| Technologia
GM

Jeden z wiceprezesów GM, Doug Parks, poinformował, że jego firma pracuje nad samochodem elektrycznym zdolnym do przejechania 320 kilometrów na pojedynczym ładowaniu baterii. Pojazd kosztowałby około 30 000 USD. Obecnie w ofercie GM znajdziemy hybrydowego Chevroleta Volt, który na samym zasilaniu elektrycznym może przebyć 61 kilometrów czy elektrycznego Chevy Spark umożliwiającego przejechanie 132 km bez potrzeby ładowania baterii.

Na rynku znajdziemy już elektryczny Model S firmy Tesla Motors, który na pojedynczym ładowaniu przejeżdża nawet 426 kilometrów. Samochód kosztuje jednak 71 000 dolarów. Pojawienie się znacznie tańszego pojazdu elektrycznego zdolnego do 320-kilometrowej podróży powinno zwiększyć zainteresowanie Amerykanów takimi samochodami. Obecnie samochody elektryczne stanowią zaledwie 0,3% całkowitej sprzedaży samochodów w USA. Takiego zdania jest Tom Libby, jeden z analityków firmy Polk. To bez wątpienia będzie wielki krok naprzód - mówi.

GM nie jest jedyną firmą, która chce zapoczątkować rewolucję na amerykańskim rynku. Tesla zapowiada, że do końca 2016 roku rozpocznie sprzedaż samochodu elektrycznego zdolnego do przejechania około 320 kilometrów. Jego cena ma wynieść około 35 000 USD.

GM samochód elektryczny cena Tesla