Gates, Bezos i inni zakładają fundusz inwestycyjny

| Ciekawostki
sxc.hu

Grupa znanych menedżerów, w tym Bill Gates i Jeff Bezos, powołała do życia warty ponad miliard dolarów fundusz inwestycyjny. Breakthroug Energy Ventures (BEV) będzie finansował nowe obiecujące przedsięwzięcia, których celem jest stworzenie technologii generowania energii bez użycia węgla. W ciągu najbliższych 20 lat BEV ma zamiar wspomóc finansowo technologie z rynków energetycznego, transportowego, rolnego, przemysłowego i budowlanego.

Większość technologii wytwarzania energii wiąże się obecnie z emisją gazów cieplarnianych. Nawet energia słoneczna czy wiatrowa nie dają nadziei na całkowite pozbycie się węgla w przyszłości. A taki właśnie cel stawiają przed sobą założyciele BEV.
Fundusz inwestycyjny stał się częścią Breakthrough Energy Coalition, założonej w ubiegłym roku przez Gatesa i Marka Zuckerberga. Przy ocenie wniosków o finansowanie BEV będzie brał pod uwagę wpływ nowej technologii na klimat, potencjał rynkowy, jej podstawy naukowe oraz zapotrzebowanie na kapitał inwestycyjny.

Założyciele funduszu zdają sobie sprawę z faktu, że sam przewidziany na 20 lat działania BEV nie wystarczy. Mają nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni i jeszcze hojniej wesprą inwestycje w technologie czystej energii.

Gates Bezos BEV czysta energia