"Gears of War" - przebój dla Xboksa 360

| Technologia

Microsoft poinformował, że w ciągu dwóch tygodni od premiery sprzedał milion kopii gry "Gears of War”. Tym samym stała się ona najszybciej sprzedającym się tytułem dla konsoli Xbox 360.

Sprzedaż gier jest niezwykle ważna na rynku konsoli, ponieważ producenci takich urządzeń przez dłuższy czas sprzedają je poniżej kosztów produkcji, więc zarobić mogą właśnie na grach.

"Gears of War” pozwala wcielić się graczowi w rolę żołnierza przyszłości, który walczy z inwazją kosmitów. Ostatnią tak dobrze sprzedającą się grą dla konsoli Microsoftu była "Halo 2” w 2004 roku. W ciągu pierwszych 24 godzin od jej premiery klienci nabyli 2,5 miliona kopii, na które wydali łącznie 125 milionów dolarów.

Sukces "Halo 2” był jednak w dużej mierze spowodowany tym, że jej poprzedniczka – "Halo”- była bardzo udaną grą, a od premiery Xboksa minęło 3 lata, więc konsola miała już sporą grupę użytkowników.

"Gears of War” jest całkowicie nową grą, od premiery Xboksa 360 upłynął rok, a cena gry jest o 20% wyższa niż cena „Halo 2” w chwili premiery.

Microsoft stwierdził również, że dzięki "Gears of War” wzrosło zainteresowanie płatnym serwisem Xbox Live, który pozwala na prowadzenie rozgrywek w Sieci. Od czasu debiutu tej gry zanotowano dzienny 50-procentowy wzrost liczby nowych subskrybentów.

Gears of War Xbox 360 konsola gra