Guinness nurkuje

| Ciekawostki
http://jump-studios.com/

Guinness otworzył pierwszy na świecie podwodny bar. Browar postanowił w ten sposób upamiętnić 250-lecie swojego istnienia. Ponieważ firmę założono w 1759 r., rocznicę świętowano z 3-letnim poślizgiem. Nie wydaje się jednak, by komukolwiek to przeszkadzało.

Wystrojem wnętrza Guinness Deep Sea Bar zajęli się projektanci z Jump Studios. Aranżacja lokalu o powierzchni 11 m2 ma przywodzić na myśl hasło marki "alive inside". Dzięki wykorzystaniu tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym udało się uchwycić wrażenie bycia zanurzonym w dynamicznym [...] doświadczeniu. Po bokach znajdują się bulaje, a rozciągający się przez nie widok świetnie kontrastuje z dość sterylnymi ścianami i siedziskami. Wszystkie powierzchnie wyklejono gumowymi krążkami. Części otworów nie zaślepiono, uzyskując w ten sposób zgrabne stojaki na puszki czy oprawki dla diod LED. Wykorzystano 6 rodzajów modułów, z których składano elementy wyposażenia kabiny: bar, stoliki i 5-osobowe kanapy.

Zwyciężczyni konkursu Guinnessa Belgijka Evelyne Gridlet udała się z dwoma gośćmi na wyspę Högmarsö w Archipelagu Sztokholmskim. To tam odbyło się pierwsze nurkowanie.

Guinness Deep Sea Bar rocznica Archipelag Sztokholmski