Ważny krok w kierunku podziału Hewlett-Packarda

| Technologia

Hewlett-Packard złożył w amerykańskiej komisji papierów wartościowych (SEC) szczegółową dokumentację opisującą firmy HP Inc. i Hewlett Packard Enterprises. To ważny krok w kierunku podzielenia się HP na dwie nowe giełdowe spółki. Na 15 września zwołano też HP's Securities Analyst Meeting, podczas którego zostaną przedstawione dodatkowe informacje dotyczące strategii i finansów przyszłych firm.

Jestem przekonana bardziej niż kiedykolwiek, że podział stworzy dwie świetne firmy, które będą dobrze przygotowane do zwycięstwa na rynku i przyniosą korzyści udziałowcom. Od czasu, gdy w październiku ubiegłego roku ogłosiliśmy zamiar podziału firmy, dokonaliśmy wielkiego kroku naprzód i do końca roku podatkowego 2015 chcemy zakończyć wszelkie działania związane z podzieleniem przedsiębiorstwa - powiedziała Meg Whitman, szefowa HP.

Firma Hewlett Packard Enerprise zajmie się dostarczaniem dla biznesu IT rozwiązań bazujących na chmurach. W jej skład wejdą obecne wydziały Enterprise Group, Enterprise Services, Software oraz Financial Services.

Z kolei HP Inc. skupi się na urządzeniach drukujących oraz usługach i produktach dla konsumenta indywidualnego, takich jak notebooki, urządzenia wielofunkcyjne, tablety czy stacje robocze.

Hewlett-Packard podział Hewlett Packard Enterprise HP Inc.