Microsoft pomógł konkurencji

| Technologia

Twórcy opensource’owych projektów Higgins i Bandit oznajmili, że osiągnęły one kamień milowy swojego rozwoju. Oba serwisy potrafią bez przeszkód współpracować z microsoftowym systemem Windows CardSpace.

Pokaz działających wersji Higgisa i Bandita odbędzie się w przyszłym tygodniu podczas RSA Conference w San Francisco.

Windows CardSpace, znany dawniej jako InfoCard, to system łatwiejszego i bardziej bezpiecznego informacjami potrzebnymi do prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie. Co więcej, system jest kompatybilny z różnymi systemami zarządzania tożsamością, które używane są w Internecie. Opensource’owym odpowiednikiem CardSpace jest właśnie Higgins.

Z kolei Bandit ma na celu zebranie różnych opensource’owych usług używanych w transakcjach online. To część Libery Alliance, który chce konkurować z microsoftowym Passportem i stworzyć standardy dla państwowych systemów autoryzacji.

Mary Ruddy, lider projektu, mówi, że pierwsza wersja Higginsa trafi na rynek latem bieżącego roku pod nazwą Higgins Trust Framework. Stanie się to możliwe właśnie dzięki uzyskaniu kompatybilności z produktem Microsoftu, nad którą developerzy Higginsa pracowali wspólnie ze specjalistami Microsoftu.

Higgins Bandit Windows CardSpace InfoCard Liberty Alliance Mary Ruddy