Wielkie włamanie do sieci Home Depot?

| Bezpieczenstwo IT
simonok, sxc.hu

Brian Krebs, znany bloger zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa IT, jako pierwszy poinformował o włamaniu do sieci Home Depot. Teraz informuje, że napastnicy zyskali dostęp do systemów informatycznych niemal wszystkich 2200 sklepów tej sieci, które znajdują się na terenie USA. Krebs doszedł do takich wniosków przeglądając szczegóły dotyczące pochodzenia kart płatniczych i kredytowych klientów Home Depot, które cyberprzestępcy umieścili w sieci. Podano tam informację o mieście, stanie, kodzie pocztowym i kodzie sklepu, z którego ukradziono kartę. Szczegóły takie pozwalają innym przestępcom, którzy chcieliby kupić ukradzione karty, skupić się na obszarze, na którym sami działają.

Informacje takie są niezwykle istotne dla przestępców z jednego prostego powodu. Banki, szczególnie gdy dochodzi do włamań takich jak to, często blokują transakcje kartami jeśli są przeprowadzane poza regionem geograficznym, w którym mieszka ich właściciel - wyjaśnia Krebs. Bloger dodaje, że z informacji, jakie uzyskał od jednego z banków wynika, iż do ataku na Home Depot doszło pod koniec kwietnia lulb na początku maja.

Firma Home Depot nie potwierdza informacji o włamaniu. Przyznaje jednak, że prowadzi śledztwo w sprawie „niezwykłych transakcji” dokonywanych kartami, które były używane w jej sklepach.

Home Depot włamanie karta kredytowa kradzież