Wirtualne światy IBM-a

| Technologia

IBM ogłosił, że ma zastosować procesory Cell BE, które stanowią mózg konsoli PlayStation3, w swoich komputerach typu mainframe. Zadaniem takich maszyn byłaby obsługa światów wirtualnych przyszłości.

Komputery miałyby korzystać z wszystkich zalet specjalistycznego procesora i odznaczać się wyjątkowo szybkimi łączami ze światem zewnętrznym. W tej chwili trudno powiedzieć, czym są te "światy wirtualne” i "Internet 3D”, o których wspomina IBM. Pewną wskazówką może być jednak fakt, że projekt jest prowadzony wspólnie z Hoplon Infotainment, brazylijskim producentem gier komputerowych. To oprogramowanie Hoplona służy do testowania wydajności tworzonych maszyn i środowisk wirtualnych.

Można się więc domyślać, że w najbliższym czasie głównymi odbiorcami maszyn IBM-a mają stać się firmy tworzące i obsługujące coraz bardziej popularne gry sieciowe takie jak "World of Warcraft” czy "Second Life”.

Hoplon pracuje też nad oprogramowaniem bitVerse, które posłuży do tworzenia światów wirtualnych przydatnych w przemyśle.

IBM świat wirtualny Internet 3D Cell BE