Pierwszy HDD z Wireless USB

|
Imation

Firma Imation rozpoczęła sprzedaż pierwszego na świecie zewnętrznego dysku twardego korzystającego z bezprzewodowego USB. Urządzenie Pro WX Wireless USB to 3,5-calowy dysk twardy, który potrafi wymieniać dane z komputerem z prędkością do 15 megabajtów na sekundę. Dysk ma pojemność 1,5 terabajta, a maksymalna odległość na jaką łączy się z komputerowym portem USB wynosi 9 metrów.

Urządzenie może pracować zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej, a diody na jego obudowie sygnalizują, gdy dysk pracuje i informują o kończącej się pojemności. Dysk samodzielnie przechodzi w stan uśpienia, co pozwala mu oszczędzać energię. Ponadto posiada przycisk, z którego pomocą możemy łatwo wykonać kopię zapasową.

Wraz z dyskiem otrzymujemy bezprzewodowy przekaźnik/odbiornik USB, kabel USB, elastyczna przejściówkę, umożliwiającą podłączanie kabla pod różnym kątem. Bardzo interesująco rozwiązano problem ustawienia dysku w pionie. W obudowie dysku znalazł się zatrzask połączony z dwoma metalowymi nóżkami. Po jego naciśnięciu nóżki rozkładają się, tworząc stabilną podstawę.

Urządzenie jest kompatybilne z pecetami i komputerami Mac, a do pracy nie wymaga baterii.

Jego cenę ustalono na 450 dolarów.

Imation dysk twardy Wireless USB bezprzewodowy dysk twardy Pro WX Wireless USB