Intel wyprodukuje chipy dla Apple'a?

| Technologia
Apple

Wiele wskazuje na to, że plotki, jakoby Intel miał produkować układy scalone dla Apple'a, są prawdziwe. Firma analityczna Gartner oświadczyła, że jest w 100% pewna, iż w roku 2018 Intel będzie wytwarzał układy mobilne dla Apple'a. Podobne informacje płyną z serwisu prasowego giełdy Nikkei, a ostatnio z Tame Apple Press, który podobno nie informuje nigdy o rzeczach, na które nie ma cichej zgody Apple'a.

Ewentualna umowa Apple'a z Intelem to poważny cios w dotychczasowych partnerów firmy z Cupertino - Samsunga i TSMC. Apple mogło właśnie zyskać nowego, wielkiego partnera, który posiada i własne fabryki i rozwiniętą technologię. I może wytwarzać układy scalone dla przyszłych iPhone'ów oraz iPadów.

Jest mało prawdopodobne, by Apple mogło pozwolić sobie na uniezależnienie się od TSMC. Koncern nie ma zresztą żadnego interesu w zrywaniu owocnej współpracy z firmą z Tajwanu. Inaczej ma się sprawa z Samsungiem. Apple i Samsung ostro konkurują ze sobą na rynku smartfonów i tabletów. Ponadto w przeszłości firmy toczyły spory sądowe, a najgłośniejszy z nich dotyczył zewnętrznego wyglądu smartfonów.

Ewentualne zerwanie współpracy zaszkodzi Samsungowi. Pozostaje tylko pytanie, czy Intel jest w stanie dostarczyć Apple'owi równie dobre chipy co Samsung.

Intel Apple układ scalony chip TSMC Samsung