Microsoft zapowiada Internet Explorera 8

| Technologia
Microsoft

Microsoft poinformował, że wersja Beta 1 Internet Explorera 8 ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku. Na udostępnionym przez koncern filmie widać też, że najnowszy IE pomyślnie przechodzi test Acid2. Dotychczas przeglądarki Microsoftu nie radziły sobie z tym testem, ponieważ koncern z Redmond stosował własne standardy przetwarzania przez przeglądarkę witryn WWW.

Twórcy stron internetowych będą mogli odetchnąć z ulgą po oficjalnej premierze IE8. Pomyślne zdanie testu Acid2 oznacza bowiem, że twórcy przeglądarki postanowili dostosować ją do powszechnie wykorzystywanych standardów.

Wcześniejsze wersje IE miały z tym poważny problem, gdyż powstawały w czasach gdy wiele standardów (m.in. CSS i RSS) jeszcze nie istniało.

Popularność Firefoksa spowodowała, że pojawił się pierwszy od wielu lat konkurent dla Internet Explorera. Microsoft zaczął więc zwracać baczniejszą uwagę na standardy. Widać to już w przeglądarce Internet Explorer 7, która lepiej sobie z nimi radzi, niż wersje poprzednie.

Spowodowało to jednak, że witryny napisane specjalnie pod starsze wersje Explorera nie wyglądały dobrze w IE7. Przedstawiciele Microsoftu informują, że sytuacja taka nie powinna powtórzyć się w IE8. Przeglądarka ma radzić sobie dobrze zarówno z niezależnymi standardami, jak i tymi, których przez lata trzymał się Microsoft.

Internet Explorer 8 Microsoft przeglądarka IE8