Założyciel Amazona kupił The Washington Post

| Ciekawostki
zzzack, CC

Jeff Bezos, założyciel i dyrektor wykonawczy Amazona kupił dziennik The Washington Post. Jedna z najbardziej szanowanych amerykańskich gazet została własnością Bezosa za 250 milionów dolarów w gotówce. Transakcja nie ma nic wspólnego z Amazonem.

Nowy właściciel oświadczył, że nie będzie zajmował się codziennym zarządzaniem tytułem. Uspokoił pracowników gazety twierdząc, że nadal będą zajmowali się tym, co robili dotychczas. Nie wykluczył jednak, że w ciągu najbliższych lat gazetę czekają zmiany. One nadeszłyby i tak, bez względu na to, czy doszłoby do zmiany właściciela. Internet zmienia niemal każdy aspekt przemysłu informacyjnego, skraca cykl istnienia newsa, prowadzi do erozji źródeł przychodów, powoduje pojawienie się nowych rodzajów konkurencji, z których część nie ponosi niemal żadnych kosztów zebrania newsów - mówi.

Katharine Weymouth, wydawca i dyrektor wykonawczy The Washington Post, poinformowała pracowników, że zostaje na swoim stanowisku.

Transakcja zostanie zamknięta jeszcze w bieżącym roku. Informacja o niej jest sporym zaskoczeniem, gdyż niewiele osób wiedziało, że The Washington Post jest na sprzedaż. Wraz z nim Bezos przejmie też dziennik Express, The Gazette Newspapers, Southern Maryland Newspapers, Fairfax County Times, El Tiempo Latino i Greater Washington Publishing.

Jeff Bezos Amazon The Washington Post