Ruszył Kindle MatchBook

| Technologia
Amazon

Amazon dotrzymał słowa i uruchomił usługę Kindle MatchBook. To interesująca propozycja dla miłośników książek, którzy kupują je na Amazonie. Osoba, która kiedykolwiek kupiła papierową książkę w serwisie Amazon może - o ile książka została zakwalifikowana do programu MatchBook - otrzymać bezpłatnie lub kupić po znacznie obniżonej cenie jej wersję elektroniczną.

Obecnie do programu MatchBook zakwalifikowano 70 000 tytułów i na bieżąco dodawane są nowe. Niewykluczone zatem, że jeśli nawet już teraz nie możemy stać się właścicielem elektronicznej wersji książki, to będzie to możliwe w przyszłości. Wspomniane wersje wyceniono na 0,99 USD, 1,99 USD i 2,99 USD. Niektóre tytuły są bezpłatne.

Kindle MatchBook dotyczy nie tylko przeszłych ale i przyszłych zakupów. Na karcie informacyjnej każdej książki, która została zakwalifikowana do Kindle MatchBook, pojawi się odpowiednia infromacja. Prawo do skorzystania z MatchBook dotyczy tylko i wyłącznie właściciela konta, z którego dokonano zakupu papierowej wersji. Co więcej, jeśli kupiliśmy papierową książkę i ją zwróciliśmy - do czego Amazon daje nam prawo - a przed jej zwróceniem kupiliśmy bądź otrzymaliśmy w ramach Kindle MatchBook jej wersję elektroniczną, to po zwróceniu wersji papierowej nasze konto zostanie automatycznie obciążone  do kwoty odpowiadającej zwykłej cenie elektronicznej wersji danej książki.

O tym, czy nasze dotychczasowe zakupy książkowe kwalifikują się do Kindle MatchBook możemy przekonać się klikając na przycisk "Find your Kindle MatchBook titles".

Kindle MatchBook Amazon książka elektroniczna