Lumix L1 w Polsce

| Technologia

Panasonic poinformował o wprowadzeniu na polski rynek swojej pierwszej lustrzanki cyfrowej, Lumix L1.

DMC-L1 wyposażony został w obiektyw LEICA D VARIO-ELMARIT, pierwszy obiektyw tej marki, zaprojektowany specjalnie na potrzeby cyfrowych lustrzanek i wyposażony w system optycznej stabilizacji obrazu MEGA O.I.S.

Aby zapewnić wyjątkową jakość rejestrowanego obrazu, w lustrzance DMC-L1 zastosowano również sensor obrazu Live MOS zgodny ze standardem 4/3 (Cztery Trzecie/ Four Thirds), o rozdzielczości 7,5 megapikseli. W nowym aparacie wprowadzono również funkcję stałego podglądu obrazu „na żywo" (Live View), która wykorzystując sygnał wysyłany bezpośrednio z sensora Live MOS, pozwala użytkownikom śledzić na ekranie LCD dokładnie ten sam obraz, który odwzorowuje się na sensorze.

Aparat DMC-L1 wyróżnia się również systemem redukcji zanieczyszczeń matrycy, który stanowi rozwiązanie problemu, z jakim niejednokrotnie borykają się cyfrowe lustrzanki - osiadaniem kurzu na sensorze obrazu.

W nowej lustrzance DMC-L1 Panasonic zastosował zaawansowane obecnie technologie, zachowując jednocześnie klasyczny, tradycyjny wygląd aparatu oraz właściwości obsługi znane z aparatów na filmy światłoczułe. Pokrętło wyboru czasu ekspozycji, umieszczone na górnym panelu aparatu wraz z pierścieniem przysłony znajdującym się na obiektywie LEICA D VARIO-ELMARIT 14-50mm/F2.8-3.5 zapewnia fotografującym proste i intuicyjne sterowanie parametrami ekspozycji.

Lumix L1 Panasonic listrzanka