Prezes Yahoo! niezadowolona z umowy z Microsoftem

| Technologia

Prezes Yahoo! Marissa Mayer powiedziała, że podpisana z Microsoftem umowa, w ramach której wyszukiwarka Yahoo! korzysta z bazy Binga, nie przyniosła portalowi spodziewanych korzyści. Yahoo! nie tylko miał stracić udziały w rynku, ale odebrał mu je... Bing. Nasz sojusz opiera się m.in. na założeniu, że razem zwiększamy swoje rynkowe udziały, a nie wymieniamy się nimi - powiedziała Mayer podczas Goldman Sachs Technology and Internet Conference. Musimy lepiej na tym zarabiać, bo wiemy, że to możliwe, a konkurencja pokazuje, jak dobrze to działa - dodała Mayer.

Microsoft i Yahoo! podpisały w 2009 roku 10-letnią umowę o partnerstwie. Jej głównym celem jest zwiększenie udziału obu firm w rynku internetowych wyszukiwarek. Dotychczas nie udało im się jednak osłabić pozycji dominującego Google'a.

Wagi słowom pani Mayer dodaje fakt, że swoją karierę zawodową rozpoczynała ona w Google'u i przez wiele lat - aż do objęcia fotela prezesa Yahoo! - była jednym z najważniejszych menedżerów tej firmy. Ostatnio zawarła ze swoją byłą firmą umowę na wyświetlanie reklam Google'a w serwisach Yahoo!.

Marissa Mayer Yahoo! Microsoft umowa Google