Microsoft ugiął się przed Komisją Europejską

| Technologia

Komisja Europejska poinformowała, że Microsoft spełnił stawiane przez eurourzędników żądania i groźba nałożenia kar finansowych na amerykański koncern oddaliła się. Jeśli firma Gatesa nie spełniłaby żądań na czas – wyznaczony termin upływał właśnie dzisiaj (23 listopada) – firma musiałaby płacić codziennie 3 miliony euro kary.

Komisja Europejska może potwierdzić, że Microsoft dostarczył poprawioną wersję swojej dokumentacji technicznej i spełnia ona wymagania postawione przez Komisję w marcu 2004 roku – czytamy w oświadczeniu KE.

Przedsiębiorstwo z Redmond dostarczyło zatem dane dotyczące protokołów komunikacyjnych wykorzystywanych przez system Windows. Ich ujawnienie przyda się konkurencji Microsoftu, która dzięki temu będzie mogła stworzyć produkty lepiej współpracujące z amerykańskim OS-em.

Dotychczas KE nałożyła na Microsoft rekordową grzywnę w wysokości 497 milionów euro, nakazała sprzedaż systemu operacyjnego bez dołączonego odtwarzacza Windows Media Player oraz zmusiła koncern do ujawnienia szczegółów dotyczących wspomnianych protokołów.

Microsoft Komisja Europejska KE