iOS i Android przyniosą Microsoftowi miliardy?

| Technologia
zzzack, CC

Zdaniem analityków Microsoft może świetnie zarabiać na... iOS-ie i Androidzie. Gerry Purdy z Mobile Trax uważa, że MS Office dla obu tych systemów przyniósłby koncernowi z Redmond już w pierwszym roku około 1,25 miliarda dolarów przychodu. Biorąc zaś pod uwagę dynamicznie rozwijający się rynek tabletów, to przychody te szybko zwiększyłyby się do 6 miliardów USD.

Purdy przyznaje, że jego szacunki są obarczone dużym marginesem błędu. Zdecydował się jednak na ich wykonanie, gdyż rynek iPadów i tabletów z Androidem rośnie tak szybko, iż Microsoft nie może go dłużej ignorować.

Purdy uznał, że w pierwszym roku przychody MS z Office'a sięgną 1,25 miliarda USD, jeśli cena pojedynczej licencji wyniesie 50 dolarów, a na zakup zdecyduje się 25% użytkowników tabletów z iOS-em i Androidem. Analityk założył przy tym, że roczna światowa sprzedaż tabletów wynosi obecnie 100 milionów sztuk. Tymczasem zdaniem IDC już w ubiegłym roku sprzedano 128 milionów tabletów. IDC uważa, że w roku 2017 klienci kupią 352 miliony tabletów.

Microsoft MS Office iOS Android