RAZR i - Motorola z Intelem

| Technologia
Motorola

Motorola pokazała smartfon RAZR i, które będzie rozprowadzane na rynkach Europy i Ameryki Południowej. To pierwsze urządzenie zbudowane w ramach umowy pomiędzy Motorolą a Intelem. Umowa przewiduje powstanie wielu smartfonów korzystających z układów Intela.

RAZR i korzysta z 4,3-calowego wyświetlacza Super AMOLED o rozdzielczości 540x960 i 2-gigahercowego procesora Atom z rdzeniem Medfield. Motorola zastosowała w smartfonie baterię o pojemności 2000 mAh. Pozwala to nawet na 20 godzin używania telefonu. W RAZR i zainstalowano system Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich), który można zaktualizować do Jelly Bean.

Urządzenie wyposażono też w 8-megapikselowy aparat fotograficzny z funkcją rejestrowania obrazu wideo. Obsługuje on też technologię NFC, dzięki czemu możliwe jest bezpośrednie wysłane danych na kompatybilny telefon.

Wyświetlacz telefonu, wykonany z odpornego na zarysowania Gorilla Glass firmy Corning, otoczony jest bardzo cienką aluminiową ramką. Tylną część urządzenia wykonano z kevlaru.

Smartfon będzie dostępny od początku października w wybranych krajach Europy i Ameryki Południowej.

 

Motorola RAZR i Intel smartfon