Szkocka rekrutacja na YouTube'ie

| Ciekawostki

NHS Highland rozpoczął poszukiwania pracowników za pośrednictwem filmów zamieszczanych na YouTube'ie. Pierwszy z serii krótkich spotów dotyczy służb onkologicznych.

W nieco ponad 6-min filmie kilka osób opowiada o pracy w Raigmore Hospital w Inverness. Dowiadujemy się zatem, że szpital poszukujący konsultanta w zakresie onkologii klinicznej dysponuje najnowocześniejszą technologią, dzięki której nie ustępuje placówkom z większych miast. Poza tym przoduje w radioterapii z użyciem obrazowania.

By wyprowadzić ludzi z błędu w sprawie samego Highland, lekarze zaprzeczają, jakoby region był zacofany. To ważne, by zapewnić wszystkich, że mamy tu bieżącą wodę i elektryczność - mówi Steve Colligan. Poza tym, jak zapewnia dr Carol McGregor, konsultantka onkologiczna Macmillan Cancer Support, w regionie można się zajmować wieloma rzeczami bez konieczności wkładania ciepłych ubrań i kaloszy.

Pod inicjatywą NHS Highland podpisuje się rząd Szkocji. To nic dziwnego, zważywszy, że tutejsza służba zdrowia ma problem z zatrudnieniem w niektórych regionach. W zeszłym miesiącu bezskutecznie ponowiono ofertę dla lekarzy ogólnych w zachodnim Lochaber. W pierwszej rundzie przyszło za mało aplikacji, a i teraz wizja tworzenia łączonych praktyk nie okazała się najwyraźniej przekonująca.

 

NHS Highland Szkocja konsultant służby onkologiczne wakat YouTube