Gratka dla fanów „Upiora w operze” - nocleg w przekształconej w luksusową sypialnię loży honorowej Opéry Garnier

| Ciekawostki
Airbnb

By uczcić światowy sukces „Upiora w operze”, Narodowa Opera Paryża nawiązała współpracę z platformą Airbnb. Szesnastego lipca para gości będzie mogła przenocować w przekształconej w luksusową sypialnię loży honorowej Opéry Garnier.

Airbnb

Rezerwacja otwiera się 1 marca o godzinie 18.00 i kosztuje jedynie 37 euro. Gospodynią wydarzenia jest Véronique Leroux, prawnuczka francuskiego pisarza i reportera Gastona Leroux - autora „Upiora w operze”.

Na przestrzeni lat historia stworzona przez mojego pradziadka zainspirowała wielu ludzi. To idealny moment, by uhonorować jego dokonania i dać fanom możliwość odwiedzenia scenerii jego gotyckiej powieści - podkreśliła.

W skład oferty wchodzi nie tylko nocleg, ale i wycieczka po ukrytych zakątkach budynku: operowych archiwach czy podziemiach z pozostałościami jeziora. Można też będzie wziąć udział w prywatnej lekcji baletu oraz w recitalu w wykonaniu artystów Opéry Garnier (oferta uwzględnia poczęstunek: szampana i przystawkę). Ciekawą propozycją wydaje się kolacja w Foyer de la Danse (historycznej sali prób za sceną).

Specjalna noc w Palais Garnier to część działań Airbnb, zmierzających do ożywienia europejskiej turystyki dziedzictwa (ang. heritage tourism). W ramach tego projektu Airbnb wspiera remont lóż w Opérze Garnier i stworzenie przez Narodową Operę Paryża platformy streamingowej.

Airbnb organizowała wcześniej podobne przedsięwzięcia. W zeszłym roku można było np. przenocować w Moulin Rouge.

Narodowa Opera Paryża Opéra Garnier Palais Garnier loża honorowa nocleg Airbnb