Nokia potwierdza przywiązanie do Windows Phone

| Technologia
Nokia

Szef Nokii, Stephen Elop, potwierdził, że firma pozostanie przy systemie Windows Phone. Na bieżąco dokonujemy korekt. Ale jest dla nas jasne, że w sytuacji dzisiejszej wojny ekosystemów dokonaliśmy jasnego wyboru i skupiliśmy się na Windows Phone oraz produktach z linii Lumia. Tym właśnie chcemy konkurować z takimi rywalami jak Samsung i Android - powiedział Elop przed spotkaniem z udziałowcami.

Prezes jest krytykowany przez niektórych posiadaczy akcji Nokii. Sprzedaż Lumii jest minimalna w porównaniu ze sprzedażą urządzeń z Androidem. Na razie jednak nie słychać silniejszych głosów domagających się odejścia Elopa i zmiany strategii.

W najbliższym czasie Nokia rozpocznie sprzedaż nowych telefonów z linii Asha. Na rynek trafi też Lumia 928. To ulepszona wersja obecnego flagowego modelu - Lumii 920. O nowym telefonie niewiele wiadomo. Wydaje się, że Nokia położy szczególny nacisk na zastosowaną w nim technologię PureView, która umożliwa wykonywanie dobrej jakości zdjęć przy słabym oświetleniu. Telefon został wyposażony w soczewki Carla Zeissa oraz 8,7-megapikselową kamerę, a z nieoficjalnych pogłosek wynika, że ma mieć metalową obudowę i 4,5-calowy wyświetlacz.

Nokia Lumia Windows Phone