Strategia Nokii nie wypaliła

| Ciekawostki
Nokia

Przewodniczący rady nadzorczej Nokii stwierdził podczas nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy, że firmowa strategia dotycząca smartfonów nie dawała nadziei na zmianę sytuacji firmy. Nokia zwołała nadzwyczajne zgromadzenie, które ma zatwierdzić sprzedanie Microsoftowi wydziału produkcji telefonów.

W zgromadzeniu bierze udział rekordowo duża liczba około 5000 akcjonariuszy.

Nokia co prawda powoli odzyskuje rynek telefonów komórkowych, jednak jest to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie i mimo dużego wsparcia finansowego ze strony Microsoftu fińskiej firmy nie stać na kontynuowanie tej strategii.

Gdy przed dwoma laty Nokia została głównym partnerem Microsoftu szybko okazało się, że urządzenia tej firmy mają 90-procentowe udziały na rynku Windows Phone. Sytuacja nie była komfortowa dla Microsoftu, gdyż ewentualna zmiana strategii przez Nokię byłaby katastrofą dla koncernu z Redmond. W takiej sytuacji, gdy Nokia zdecydowała się na sprzedaż wydziału naszym celem było uzyskanie od Microsoftu najwyższej możliwej ceny, stwierdził tymczasowy dyrektor fińskiego koncernu.

Nokia strategia Microsoft