OCZ bankrutuje

| Technologia
OCZ Technology

OCZ Technology, znany producent układów pamięci i dysków SSD, poinformował, że złoży wniosek o upadłość. Toshiba chce kupić aktywa upadającego przedsiębiorstwa. Na początku 2013 roku OCZ Technology pożyczyła pieniądze od Hercules Technology Growth Capital. Firma nie wypełniła jednak warunków umowy, w związku z czym pożyczkodawca zajął jej depozyty bankowe.

OCZ informuje, że doszła do porozumienia z Toshibą. Na jego podstawie japoński koncern wykupi praktycznie wszystkie aktywa OCZ. Warunkiem podpisania umowy jest m.in. zachowanie wartości przedsiębiorstwa (dotyczy to również dokumentacji i pracowników), złożenie przez OCZ i część firm-córek wniosków o upadłość, zaakceptowanie przez sąd umowy pomiędzy Toshibą i OCZ. OCZ powinno złożyć wniosek o bankructwo już wkrótce, gdy tylko dopełni formalności z Toshibą i Hercules Technology Growth Capital. Jeśli umowa z Toshibą nie dojdzie do skutku, proces upadłościowy OCZ będzie kontynuowany.

Problemy OCZ Technology rozpoczęły się przed rokiem, gdy na rynku zaczęło brakować układów NAND wykorzystywanych w napędach SSD. W sierpniu firma wynajęła Deutsche Bank, który miał jej pomóc w wyborze najlepszej drogi wyjścia z kłopotów. W ubiegłym roku amerykańskie władze rozpoczęły śledztwa w sprawie praktyk księgowych OCZ.

OCZ Technology Toshiba bankructwo