Klawiatura Optimus w końcu trafi na rynek?

| Technologia
Art Lebedev Studio

Rosyjskie studio projektowe Artemy’ego Lebedeva, które zyskało sławę dzięki projektowi klawiatury Optimus, informuje, że rozpoczęto produkcję wyświetlaczy OLED dla Optimusa 103. Wygląda więc na to, że długo zapowiadana klawiatura ma w końcu szansę zadebiutować na rynku.

Opóźnienia w debiucie klawiatury wynikają m.in. z tego, że, jak mówi Lebedev, nie ma zbyt wiele firm, które byłyby w stanie wyprodukować wyświetlacze OLED o wymiarach 9x9 milimetrów, pokazujących 65 tysięcy kolorów w rozdzielczości 32x32 piksele.

Klawiatura Optimus składa się z klawiszy, na których symbole zmieniają się w zależności od potrzeb użytkownika. Mogą więc na niej być wyświetlane litery alfabetu łacińskiego, cyrylica czy obrazki symbolizujące różne rodzaje broni lub czynności w grach komputerowych.

W październiku informowaliśmy, że Lebedev zmienił plany i oznajmił, iż Optimus będzie czarno-biała z klawiszami z matryc FSTN. Miała ona kosztować 1200 USD.

Studio zrezygnowało jednak z tego planu i powróciło do pierwotnych zamiarów produkcji pełnokolorowych klawiszy OLED. Nie poinformowano jednak o przewidywanej cenie takiego urządzenia.

Optimus klawiatura OLED Art Lebedev