Szpitalne studio nagraniowe

| Psychologia
southerntabitha, CC

Purple Songs Can Fly to projekt realizowany w Teksańskim Szpitalu Dziecięcym, a konkretnie na oddziale onkologii pediatrycznej. Dzięki w pełni wyposażonemu studiu nagraniowemu każdy młody pacjent może uciec od choroby i chociaż na kilka godzin przeobrazić się w kompozytora oraz wokalistę.

Purpurowe Piosenki zaczęto nagrywać w marcu 2006 roku, od tej pory utrwalono ich aż 116. Niektórych można było posłuchać na pokładzie samolotów Continental Airlines, inne stały się częścią wyposażenia wahadłowców i poleciały w kosmos. Założycielką Purple Songs jest Anita Kruse, piosenkarka i autorka tekstów z Houston. To ona uczyniła ze swojego pomysłu element wdrażanego już w centrum programu Sztuka w medycynie.

Artystka wierzy, że twórcze otoczenie stymuluje wszystkich, nawet tych z pozoru nieśmiałych czy małomównych. Na rozpoczęcie działalności Kruse zebrała 10 tys. dolarów. Nadal liczy na hojność ofiarodawców, ponieważ przedsięwzięcie jest całkowicie charytatywne.

Najczęściej dzieci piszą piosenki o swoich zwierzętach, rodzinach lub wspomnieniach związanych z domem. Za ich pośrednictwem starają się wyrazić wdzięczność dla lekarzy, przyjaciół i rodziców. Kruse pomaga małym pacjentom, wcielając się w rolę realizatorki: dodaje linie melodyczne, rozmawia i zachęca. Efekty jej działania bardzo cieszą onkologów, którzy dostrzegają zmiany zachodzące w chorych.

Purple Songs Can Fly Anita Kruse Teksański Szpital Dziecięcy studio nagraniowe onkologia