Samsung chce zrezygnować z pecetów

| Ciekawostki
zzzack, CC

Niewykluczone, że dojdzie do kolejnej konsolidacji na rynku pecetów. Pojawiły się bowiem nieoficjalne informacje, jakoby Samsung miał zamiar sprzedać Lenovo swój wydział produkcji komputerów osobistych. Jeśli to prawda, byłby to kolejny ruch Samsunga mający na celu pozbycie się niektórych wydziałów i skoncentrowaniu się na zasadniczej działalności firmy. We wrześniu dowiedzieliśmy się, że koreańska firma sprzedaje HP wydział drukarek i kopiarek.

Lenovo to największy na świecie producent pecetów. Samsung jest na tym rynku niewielkim graczem. Przed dwoma laty Koreańczycy wycofali się z europejskiego rynku laptoptów, gdyż nie przynosił im on spodziewanych zysków.

Ze zdobytych przez media informacji wynika, że rozmowy pomiędzy Samsungiem a Lenovo toczą się od wielu miesięcy. Podobno są one trudne, nie można wykluczyć, że do transakcji nie dojdzie. Samsunga ma reprezentować firma prawnicza Paul Hastings, a Lenovo zatrudniło firmę Freshfields Bruckhaus Deringer. Samsung wycenia swój wydział pecetów na 850 milionów USD.

Samsung Lenovo pecet sprzedaż