Książka do noszenia na sobie i współodczuwania
W Laboratorium Mediów MIT-u powstała nakładana na czytelnika książka, która pozwala poczuć emocje bohaterów. Sensory Fiction, bo o niej mowa, jest wyposażona w czujniki i siłowniki. W okładce znajduje się 150 programowalnych diod LED.
Książka "wie", do której ktoś dotarł strony i zmienia podświetlenie okładki i wibracje, by dopasować się do nastroju. Kiedy postać się boi, wokół klatki piersiowej pojawia się ucisk. Podniecenie jest oddawane za pomocą wzorców drgań, które przyspieszają tętno. W analogiczny sposób można wywołać u czytającego dreszcze.
Jak wyjaśniają twórcy projektu Felix Heibeck, Alexis Hope i Julie Legault, stan emocjonalny lub fizyczny bohatera powoduje sprzężenie zwrotne, zmieniając puls czy lokalną temperaturę i ściskając za pomocą połączonych pasami poduszek powietrznych.
Prototypowa historia - The Girl Who Was Plugged In - przedstawia bogatą gamę emocji i sytuacji. Główna bohaterka doświadcza równie głębokich miłości i desperacji, a także pławi się w słońcu Barcelony, by później zapuścić się do ciemnej, wilgotnej piwnicy.
Komentarze (1)
radsun, 5 lutego 2014, 16:20
A jeśli główny bohater by umarł to by zabijało czytelnika.